A bértollnokok a megrendelő szája íze szerint fogalmaznak, felröppentenek vagy elhallgatnak egy-egy hírt, ezért felbecsülhetetlen azoknak a tényfeltáróknak a szerepe, akik nem manipulálni, hanem tájékoztatni és megvédeni akarnak bennünket.
Cikk: Emma Paradigma
Erős államot épít Orbán Viktor - Gyönge nők ellen. Sőt, minél gyöngébbek a nők, annál erősebbnek tűnik az állam.
Lehetnek gyengébbek, mert nem futja annyi ennivalóra, hogy 36-os méretűnél nagyobb ruhát tudjanak hordani vagy azért gyengébbek, mert egyedülállóak és másokért felelősséget vállalva küszködnek a túlélésért és nem a kedvteléseiknek hódolva gyűjtenek maguk köré pártfogókat. Gyengít az is, ha kiállnak az igazságért vagy egy népszerűtlen intézkedés ellen, akkor is, ha ezzel csak bajba sodorják magukat. Az alulfizetett, megerőltető munka is gyengít, a létbizonytalanság szintúgy.
Ezzel szemben az állam korlátlanul költhet magára, hízik, gyarapodik, felelősséget csak az erősekért vállal és szakadatlanul, minden eszközzel küzd az állam vélt vagy valós ellenségei ellen állig felfegyverkezve, vagy jogi ismeretekkel felvértezve.
Láttuk már, hogyan épül az erős állam, amikor rádöntötték a kerítést az 5 gyermekes Tauzin Krisztinára, könnygázt fújtak a Búza utca 8. szám alatti lakótelepi lakásba, szemet hunytak a gebines végrehajtások fölött, nyomorék vagy szegény öregasszonyokat fosztottak ki állami pribékek, az "öregező" bűnözőknél mohóbban.
Ezekről, persze, a közvélemény egy kukkot se tudna, ha az újságírók nem vennék a fáradtságot, hogy jelen legyenek. A nyilvánosság véd meg a túlkapásoktól.
Arról, hogy mi történik körülöttünk, a fotoriporterek adnak hírt. A bértollnokok a megrendelő szája íze szerint fogalmaznak, felröppentenek vagy elhallgatnak egy-egy hírt, ezért felbecsülhetetlen azoknak a tényfeltáróknak a szerepe, akik nem csak manipulálni akarnak bennünket.
Az a tapasztalat, hogy az állam a nyilvánosság kizárásával akarja megvalósítani az "erős államot", ezért egyfajta hadjáratot folytat az újságírók ellen.
Azt a szégyenletes kilakoltatást sem szerette volna nagy dobra verni, ahol a 10 gyerekes családanyát rakták utcára - szükséglakás biztosítása nélkül -, mert a közműtartozást már képtelen volt rendezni.
A jelenlevő szemtanúk és aktivisták, a tudósító újságírókkal együtt ennek révén váltak célponttá az erősödő állam számára.
Kovács Adrienn Nikoletta nem tűnt erős ellenfélnek, így a Multimédia Hírháttér és az Alsóörsi Hírhatár munkatársa a jelenlétért és munkája jutalmául már meg is kapta az bírságot. Szinte hihetetlen, de koholt vád alapján már készül is ellene egy koncepciós eljárás az ügyészségi boszorkánykonyhában, aminek révén akár börtönbe is zárhatják, végül is csak egy gyenge újságírónő és miből áll egy erős államnak elbánni vele. (Klikk 1., 2.!)
Hasonló vádat fabrikálnak a fenti újságok főszerkesztője, Molnár F. Árpád ellen (Klikk 1., 2., 3.!), aki ugyan nem egy gyenge nő, de erőfitogtatásból - a bizonyítékok ellenére - kényelmesebb lenne kivonni a forgalomból, hogy a zavaró tények feltárásával ne nehezítse az állam rendületlen erősödését.
Egyáltalán nem megnyugtató, hogy az eljáró ügyészség az interneten publikált egyértelmű bizonyítékok ellenére sem hajlandó mentő körülményt figyelembe venni, sőt, szándékosan elhallgatja azt.
Elgondolkodtató, hogy a törvény előtti egyenlőség az erős állam olvasatában mit is jelent. Míg egyes kiváltságosok mentelmi jog mögé bújhatnak, diplomáciai és egyéb mentesség oltalmában köztörvényes gyilkos kiadatását intézhetik, semmibe vehetnek nemzetközi körözéseket (Klikk 1., 2.!), addig az állam másokra vasszigorral, erőpozícióból sújt le. Sosem volt kockázatmentes a tényfeltáró újságírás, olyan mesterkedéseket hoz napvilágra, amik a hátunk mögött, a fejünk felett, a sorsunkról döntenek.
A újságírók üldözése valójában a jogainkat csorbítja; azt a jogunkat, hogy megtudjuk azt, hogy hol élünk.